Skip links

R-50

Saflığın Kaynağı, Sağlığın Garantisi

RAINWORLD R-50 teknolojisinde Reverse osmosIs+alkali teknolojisi bu sistem su moleküllerini yarı geçirgen bir membrandan basınç yolu ile geçirerek kirletici maddeleri ve ağır metalleri sudan yok eden bir su arıtma işlemidir. Bu işlem sırasında kirleticiler filtrelenir ve temiz, lezzetli içme suyu elde edilir. Daha sonrasında arıtılmış temiz suyu oksijen ve mineral filtrelerinden geçirerek mineral ve pH değeri yüksek en faydalı suya ulaşılır.

YÜKSEK pH ve ALKALİ SU

RAINWORLD R-50 modeli arıtmamız arıtılan suyu oksijen ve mineral filtrelerinden geçirerek pH değeri 8.20 – 8.75 civarındaki alkali ve antioksidan suyu sizlere ulaştırır.

AVANTAJLARI:

 • Yüksek alkali değeri sayesinde vücudunuzun pH seviyesini korursunuz.
 • Artık nereden dolduğundan emin olmadığımız plastik şişe ve damacanalardan su içmek zorunda değilsiniz.
 • Her gün damacana ve plastik şişelere para ödemek zorunda kalmayacaksınız.
 • Damacana ve plastik şişelerdeki BPA gibi kanserojen maddeleri vücudunuzdan uzak tutacaksınız.
 • Evinizde sürekli taze su olacak içme suyunun yanı sıra tüm yemek,çay,meyve sebze yıkama vb gibi işlemlerinizi de evinizdeki güvenilir su ile yapacaksınız.
 • Türkiye’de ki en güvenilir suyu içerek sağlığınız garanti altına almış olursunuz.
 • ULTRA SEDİMENT FİLTRE
 • GRANÜL AKTİF KARBON FİLTRE
 • BLOK KARBON FİLTRE
 • 80 GPD MEMBRAN FİLTRE
 • COCONAT POST KARBON FİLTRE
 • MİNERAL&PH FİLTRESİ
 • SU KAÇAK SENSÖRÜ
 • BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ
 • PASLANMAZ 304 ANTİBAKTERİYEL ÇELİK TANK
 • PASLANMAZ 304 ÇELİK MUSLUK
 • GÜNLÜK 240 LT SU ÜRETİM KAPASİTESİ
 • 7/24 SU GİRİŞ VE ÇIKIŞ DEĞERLERİNİ GÖSTEREN DİJİTAL EKRAN
 • FİLTRE DEĞİŞİM ZAMANINI BİLDİREN AKILLI EKRAN

Sediment filtre bir su arıtmada suyun ilk filtrenlediği aşamadır. Suda bulunabilecek kum, toz, çamur, pas vb gibi tortu bazlı kirleticileri tutma görevine sahiptir. 5 Micron gözeneğe sahip RainWORLD sediment filtresi bu tortu yapılarını %100 oranında tutar. Basit ve markası belli olmayan cihazlarda kullanılan sediment filtrelere oranla çok daha fazla tortu tutma yapısına sahip olup uzun süre(12 Ay boyunca) kullanılabilme özelliğine sahiptir.

- GAC filtreler suyun içinde bulunan birçok kimyasal maddenin tutulmasını sağlamaktadır. Özellikle sularımızda mikrop kırıcı olarak kullanılan kimyasal bir madde olan kloru tutmakta hayati önem taşır.
- Böylece ön filtrelemeden daha arınmış su membran filtresine geçer ve membran filtresinin çalışma prensibini kolaylaştırır.
- RainWORLD GAC filtrelerde yüzey alanı yüksek karbon filtre kullanılır. (1Gr=1000-3000m2).
- Bu özelllik RainWORLD GAC filtrelerini basit ve markası belli olmayan diğer GAC filtrelerinden ayırır.

- Blok karbon filtre ön filtre aşamasında suyun membran filtreye ulaşmadan geçtiği son aşamadır.
- GAC ve Sediment karbon birleşimi bir filtrede denilebilir.
- Membran çalışma prensibinin doğru işleyebilmesi için önemi büyüktür.
- RainWORD blok karbon filtrenin birçok ucuz ve markasız filtreye göre en önemli özelliği coconat bazlı olmasıdır.
- Bu sayede suda klor, renk, koku gibi kirleticileri %100 oranında tutar.
- Ayrıca aktif karbon sıkıştırılma tekniğinden ötürü membran filtreye ulaşmaması gereken tortu bazlı yapıları tamamen tutarak membran filtrenin işini kolaylaştırır..

- Membran filtresi bir su arıtma sisteminin en önemli filtresidir.
- RainWORLD su arıtma cihazlarında kendisine ait özel membran filtreler kullanılır. -Gözenek çapı 1/10 Angstrom(1 Angstrom=mm/1000) olan membran filtresi suyun içerisinde bulunan kurşun, bakır, civa, arsenik vb gibi tüm ağır metal ve kirleticileri %100 oranında ayrıştırarak atık suya gönderir. -RainWORLD membran filtre; basit membranların %40-50 oranında tutabildiği kirleticileri %100 oranında tutma kapasitesine sahiptir.
- Buna ek olarak birçok membran filtresinin başarılı olamadığı mikrobiyolojik arıtmada RainWORLD membran filtresi %99,9 oranında başarılıdır.
- Suda bulunan birçok gram(-)/gram(+) virüs ve bakteri farklı mikron hassasiyetindeki ön filtrelerden geçerken tutulamaz. Tüm bu virüs ve bakteriler RainWORLD membran sayesinde %99,9 oranında tutulabilmektedir.
- 24 aylık uzun kullanım ömrü sayesinde ekonomik olarak da kullanıcıya fayda sağlar.
- Mevcut şartlarda birçok yerde membransız veya kalitesiz membranlı çokça su arıtma cihazı kontrolsüz bir şekilde satışa sununmaktadır. Kalitesiz bir membranla veya membransız bir arıtma sistemiyle içme suyu üretebilmek mümkün değildir.

- Mebrandan geçen suyun içerisindeki kirletici ağır metal ve diğer maddeleri %100 oranında tutulmuştur.
- Ancak burada kaygı veren şey bu kirleticilerle birlikte faydalı minerallerinde tutulmuş olmasıdır.
- Bu durum haklı bir kaygı içerir. Çünkü indan vücudunun minerallere çok ihtiyacı vardır.
- RainWORLD alkali filtre burada devreye girer. Piyasada birçok mineral filtre adı altında satılan filtrenin içerisinde sıkıştırılmış karbonat (NaHCO3) kullanılarak suyun pH seviyesi yükseltilir.
- Bu uygulama tamamen yanlıştır. Kontrolsüz şekilde suda eriyen karbonat sağlığımıza uzun vadede ciddi zararlar verebilir.
- RainWORLD alkali mineral filtrenin içerisinde ise doğal mineral taşları bulunur. Saf ve temiz hale gelmiş su sıkıştırılmış mineral taşlarından geçerek ihtiyacımız olan mineralleri alarak bize ulaşır.
- Böylece Suyun pH seviyesi ilk 6 Ay için 8,5 İkinci 6 ay için 7,8 seviyesinin altına düşmez.
- Markası ve kalitesi bilinmeyen bir mineral filtresi kullanmak ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
- Sağlıklı bir Mineral filtresi olmayan su arıtmalar ise insan vücudu için hiçte sağlıklı olmayan 6,5 pH seviyedinde bir su üretir.
- Bu hususlar altında su arıtma cihazlarındaki pH ve mineral seviyelerine dikkat etmenizi öneririz.

- Post karbon filtrelerin görevi son aşamada suyun tadını düzenlemesidir.
- RainWORLD post karbon filtre de hindistan cevizi kabuğundan yapılmış özel karbon kullanılır. Bu sayede hiçbir kimyasal kullanılmadan suyun tadı doğal yöntemlerle düzenlenmiş olur.
- Piyasada markası ve kalitesi bilinmeyen birçok tatlandırıcı filtre bulunmaktadır.
- Bu filtreler suyun tadını düzenlemek adına birçok kimyasal madde ekleyebilmektedir.
- Bu hususta doğru bir arıtma sistemi tercih etmek çok önemlidir.

- Su arıtmada belkide en önemli aparatlardan birisi su arıtmanın deposudur.
- Markası ve kalitesi bilinmeyen birçok cihazın içerisinde malesef herhangi bir metalden yapılmış olan su arıtma depoları bulunmaktadır.
- Bu depolar çok çabuk paslanabilmektedir.
- Ayrıca bu depolar yine çoğunlukla plastik dahi olabilmektedir. Zaten plastik bir tanktan su içmeyi anlatmaya dahi gerek yoktur.
- RainWORLD su arıtma tankları tamamen 304 paslanmaz malzemeden yapılmıştır.
- 304 Paslanmaz çelik gıda temasına %100 uygun malzemedir.
- Sonuç olarak; yıllarca içerisinde biriktirdiği suyu içeceğimiz su arıtma hazneleri arıtma alırken ilk dikkat edeceğimiz konudur.

- Arıtma sistemlerinde bir önemli aparatta musluklardır.
- Bu musluklar suya salınım yapmayan özel 304 Çelikten malzemeden üretilmelidir.
- Ama malesef birçok markası ve kalitesi bilinmeyen su arıtma cihazı çok farklı materyellerden üretilen su arıtma muslukları ile satışa sunulmaktadır.
- Özetle su arıtma satın alırken bu metal parçaların 304 Çelik Malzeme olmasına önem gösterilmelidir.

- Su arıtma cihazlarında yaşananilecek önemli sorunlardan bir tanesi cihazınızda bir su kaçağı oluşarak eviniz için istenmeyen sonuçlara yol açmadıdır.
- Su arıtma cihazlarının içindeli filtrelerde birçok bağlantı noktası vardır. Marksı ve kalitesi belli olmayan cihazlarda bu bağlantı noktaları zaman içinde aşınarak veya gevşeyerek su sızıntısına yok açabilir.
- RainWORD su arıtma cihazlarında her ne kadar NSF onaylı ve dayanımı yüksek malzemeler kullanılsada en güvenilir ve garantili sistemi sizlere sunarız.
- Tüm modellerimizi içinde bulunan kaçak sensörü düşük ihtimallerde olsada cihazda oluşabilecek en ufak su sızıntısını hissederek cihaza giren su akışını durdurur. Böylece yıllar boyunca güven içerisinde cihazı kullanabilirsiniz.
- Su arıtma cihazı alırken yıllar içerisinde bu tarz ciddi sorula karşılaşmamak için mutlaka kaçak sensörlü cihazlar tercih ediniz.

- Şebeke suları evlerimize gene olarak 4 bar basınç ile ulaşmaktadır. Bu basınç evimizde su ile çalışan cihazlar için en doğru basınç derecesidir.
- Ancak bazı durumlarda şehir şebeke su basıncı çok daha yüksek değerlere ulaşır. Bunda nüfus değişimi dolayıdıyla su kullnımının azalmadı, yağış fazlalığı gibi etkenler ön plandadır.
- Bu tür durumlarda su arıtma cihazlarında bağlantı noktalarındaki basınç artanilir ve istenmeyen su kaçaklarına yol açabilir.
- Bu durumların önüne geçebilmek adına tüm RainWORLD su arıtma modellerinde basınç düşürücü özel aparatımız kullanılmaktadır.
- Bu aparat sayedinde 4 bar üzerinde oluşabilecek şebeke suyu basınçlarını 4 bar seviyesine sabitleyerek güvenle kullanım sağlarız.

- Aldığımız tüm ürünlerde garanti kapsamı önemli bir konudur.
- Bir ürün aldığımızda özellikle bu arıtma cihazı ise yedek parça ve filtre bulabilmek işin önemli bir yanıdır.
- RainWORLD su arıtma cihazlarında her ne kadar evrensel uyumlu parça filtreler kullanılsada garanti süresi boyunca 2+8 yıl orjinal parça ve filtreleri bulabileceksiniz.
- Toplamda 10 Yıl garanti kapsamı ile Türkiye’de su arıtma alanındaki en uzun garanti kapsamına sahip cihazlarımızı güvenle tercih edebilirsiniz.

- Alanında en geniş servis ağına sahip RainWorld firması; teknik servis sorunlarınızı en hızlı çözmeyi sorumluluk edinmiş bir firmadır.
- 20 yılı aşkın süre ile hizmet verdiğimiz müşterilerimizin belirttikleri memnuniyet bizler için hep gurur kaynağı olacaktır.

- RainWORLD firması olarak müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir.
- Piyasa araştırmalarına göre %98,5 gibi çok yüksek bir memnuniyet derecesine sahip olsakta %100 e ulaşmak için çalışmaktan vazgeçmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

- Yasalarımıza göre tüketicilerin birçok üründe 14 gün boyunca koşulsuz iade hakkı bulunmaktadır.
- RainWORLD markası olarak bu bu tüketici hakkını çok önemsemekteyiz. Onun için RainWORLD firmasından satın alacağınız tüm su arıtma cihazları için 14 gün boyunca hiçbir sebep göstermeksizin iade hakkınızın bulunduğunu önemle belirtmek isteriz.

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.
Ürünler
Müşteri Yorumları
Hangi Arıtmayı Seçmeliyim ?
HEMEN ARA